Programy - přehled

Program "Problémové děti a jak s nimi pracovat"

Lektor:Tarzan
    KategorieVůdcovské dovednosti
    Požadavky:Osobní zkušenost s problémovými dětmi. Účastníci si mohou připravit anonymní příklad (kazuistiku), u které budeme moci společně hledat dobrá řešení.
    Popis:"Jakou chybou se jen dostaly do družiny a do oddílu? Pohotoví odpůrci našich návrhů, rozvraceči týmových akcí, věčně nespokojení či ubrečení potížisté!" Program pro družinové a oddílové vedoucí, kteří si nechtějí nebo nemohou dovolit udělat s takovými dětmi "krátký proces". Pomůže zodpovědět, proč jsou děti problémové, jak odlišit zlou vůli od neschopnosti najít správnou cestu, co na problémové děti zabírá a jak nastavovat výchovné hranice. Program o tom, že i když to nakonec nedopadne dobře, může to být pro vás neocenitelná zkušenost.