Program "Mezinárodní skauting - jak na něj v tvém oddíle či středisku"

Lektor:Šupik
    KategorieVůdcovské dovednosti
    Požadavky:dospělí, vedoucí oddílů či středisek (ale mladším účast nezakazuji), Projektor s HDMI.
    Popis:Tato prezentace Zahraničního odboru Junáka je přehledným shrnutím možností mezinárodního skautingu, které jsou dostupné. Je určena jak těm co chtějí k zahraničním skautským zážitkům poprvé přičichnout, tak těm co zkušeností mají a chtějí si o nich popovídat a inspirovat se na další. Prezentace by měla odbourat obavy z toho vyrazit, poradit kde získat informace. Po cca 40 ti minutové prezentaci bude následovat debata a dotazy. Program by měl být dvakrát opakován - druhé opakování bude více zaměřené oddílové či střediskové vedoucí, kteří chtějí podobný zážitek nabídnout členům svých oddílů. Bude diskutována možnost jak pozvat zahraniční skauty na vlastní tábor.